Svet-Stranek.cz
''Úsměv nestojí nic a přináší mnoho,...
DORTOVÉ POTĚŠENÍ

Copak je zde nového?:''Úsměv nestojí nic a přináší mnoho,...

Copak je zde nového?

Dne 9.1.2018 přidán dort BLESK McQUEEN do kategorie Marcipánové dorty/2018.
2.1.2018
A hoooodně rychlý a ze všech stran náročný rok je za námi :-). Zdraví stále nepřeje mému bláznění, a asi i díky tomu procházím nějakou osobnostní krizí, a nevím, co dál....neumím dělat věci polovičatě, buď vůbec nebo na 150%, přemýšlím tedy, zda se dortování věnovat dál a opravdu směřovat ke splnění snu, či uzamknout skříň s formami a formičkami, kosticemi a kuchařkami a začít pronikat do dění vesmíru a do reálného časového pásma. Není to vůbec lehké, protože dortování jsem já, je to můj svět a moje radost!
Za krátkou dortovou sezonu 2017, v hodně komplikovaných a nelehkých podmínkách jsem ovšem připravila 34 dortů. Za milé ohlasy moc děkuji! :-). Z toho bylo 5 svatebních kolekcí, plus ochutnávky a dekorace na Svatební veletrh v Kostelci nad Orlicí.
Při jejich tvorbě jsem byla přese všechno moc šťastná. :-)

Přeji tedy i Vám, každému, kdos o moji radost alespoň touto cestou zájem projevil, buďte šťastní v roce 2018, využijte šancí, které život nabízí, obdivujte jeho krásy, plňte si sny a prostě svůj život žijte! :-)
Těším se na vás, ať už budu dělat cokoli a kdekoli.
Mějte se krásně!


18.1.2017
Dodatečná rekapitulace, ať máme vše dle předchozích let?!
V roce 2016 jsem vytvořila 46 dortů, z toho 7 svatebních setů. Mooooc mě to bavilo. Každá ze svateb byla jiná, a každá byla "svá". :-)
Sezonu jsem ukončila v srpnu, opět ne dobrovolně, ale určitě z radostných důvodů - každým dnem mi totiž přibude nový dortový pomocník. A jestli bude tak šikovný jako ten, který mi už mouku do mísy přisypává, těště se na veledíla ve velemnožství?!!
Krásný rok a brzy naviděnou. :-)

10.1.2017.
Ten čas tak letí, že jsem se nedostala ještě ani k rekapitulaci pečícího roku 2016, a již zde máme rok 2017. Všem přeji jen plno radostných chvilek a spousty úsměvů! :-) Zároveň si tedy dovolím přidat jedno osobní dílo...pro zakončení mé dosavadní pečící éry, a zároveň jako zahájení tvorby roku 2017...snad se brzy vrátím! :-)
MAŠINKA ...náš druhý! :-) http://dortove-poteseni.svet-stranek.cz/rok2017/

Jak rychle jsem po dobrovolné dortové dovolené začala, tak rychle, nerada a s těžkým srdíčkem oznamuji, že posledním dortem mi začíná povinná "zdravotní" dovolená. Snad na jaře příštího roku se k dortíkům zase vrátím?! Děkuji za přízeň. :-)
rok 2015
A rok plný nového, veselého, únavy, energie, odpočinku, relaxu a duševního růstu je za námi! Uteklo to jako voda. Jsem moc ráda, že mi prcek dovolil se k dortování vrátit tak brzy po jeho přivítání :-). A doufám, že bude stejně tak zlatej a dál bude projevovat zájem o tento můj zájem, abych se i v roce letošním mohla vyřádit?!
Vůbec mi to nepřišlo, ale i přes veškeré mimopracovní a mateřské povinnosti se mi podařilo potěšit 26 lidiček svými dorty. Z toho dokonce byly i dvě krásné originální svatby.
Takže tímto opět děkuji za přízeň, zájem a přeji pohodový rok 2016. Dělejte si hlavně, co sami chcete!!!


rok 2014
A další rok je za námi! :-)
Pro někoho radostný, pro někoho ještě lepší. A já si od října 2014 užívám "nucenou" dortovou dovolenou?! Je pravda, že ruce už mi začínají svrbět, ale alespoň mám čas na háčkování, pletení a čtení.
V roce 2014 se mi dařilo v oblasti svatebního pečení. Dortově jsem připravila celkem 8 svateb, ať šlo pouze o dort hlavní či celou sestavu.
Krom svatebního pečení bylo i několik dortů narozeninových, nebo jen tak z lásky. Když to spočítám, tak do konce září roku 2014 jsem jich vymodelovala 42. Ač mi to tak nepřišlo, krásné číslo a o to větší rozdaná radost.
Výsledek ankety je pro mě také dost překvapivý, protože nejvíce Vás zaujme 3D dort, ovšem na paty mu šlape dort klasický s vymodelovanými dekoracemi?! :-)
V letošním roce, tj. 2015 se snad k dortování zase dostanu (abych nevyšla ze cviku), ale to se uvidí až podle živelnosti našeho přírustku :-)
Krásný nový rok přeji všem!!!


Rok 2013 byl pro mě rokem krásným, i když ne zrovna pečícím :-).
Dále stavíme chaloupku a pracuji na směny, tudíž mi nebylo dáno tolik času, věnovat se pečení dortů v takové míře, jako v letech předchozích. Odpočinek ovšem nebyl na škodu a už se těším, co nového v dortování mi tento rok přinese?!
V roce 2013 jsem vytvořila 29 narozeninových dortů a ještě k tomu navíc vychystala 8 svatebních dortových sestav, včetně mé vlastní :-).
V novém roce stránky získaly opět nový nádech a vyvěsila jsem novou anketní otázku. Výsledek ankety z roku předchozího mi potvrdil domněnku, že spousta z vás se sama snaží připravit dortík pro vaše blízké.
Krásný rok 2014 a všem příznivcům moooc děkuji!


Tak rok 2012 je za námi a já se nemám za loňský rok moc čím chlubit.
Většinu času v prvním půlroce jsem strávila na stavbě a tu druhou polovinu jsem věnovala mé rodině, odpočinku a výchově psího přírustku! :-) Odpočívat se mi zalíbilo, opravdu byly poslední dva roky náročné a další roky ještě budou, potřebujeme dostavět, ale protože už bydlíme v našem domečku, mám opět čas na pečení. Snad se mi pár dortíků v letošním roce sejde?!
Za rok 2012 jsem vytvořila 27 dortů, převážně opět pro známé a mně blízké lidičky. Za úspěch a obrovskou radost považuji možnost podílet se pekařsky na pěti svatbách v roce 2012, z toho opět jedna pro mé nejbližší kamarády!
Pečící sezonu roku 2013 také nejspíše zahájím až svatebním setem (1.3.) pro mé další nej přátele?! :-)
Opět, jako každý rok, se pokusím trošičku "vylepšit" tyto stránky a možná zase vyvěsit anketu s dortovým tématem....
Krásný sladký rok všem!!! :-)


V loňském roce, tj. 2011 jsem pečící sezónu ukončila až v posledním dni toho roku. Upekla jsem výše zmíněný dortík Dvojka. Dortík je k druhým narozeninám prckovi, který se nečekaně na Silvestrovský den narodil :-).
Rok 2011 byl spíše ve znamení budování našeho domečku, na kterém je stále spousta práce. Tudíž asi ani pečící rok 2012 nebude dortově tak plodný, jako roky předchozí. Ale necháme se překvapit.
V roce 2011 jsem pekla převážně jen pro "stálé zákazníky" a pro nejbližší známé. Na kontě mám 27 výtvorů a z toho jednu svatební sadu pro mé nej kamarády.
Pokud ten předchozí rok shrnu, musím říci, že je opravdu potřeba dortíky pravidelně trénovat a pilovat nové techniky. Když jsem po třech měsících pekla další dortík, připadala jsem si jak úplný nováček, i v kuchyni jsem se motala a přemýšlela kde co mám, grif se vytratil ... !:-)
Co se mých - těchto - dortových stránek týká, z ankety r. 2011 vyšel vítězně nejoblíbenější dort marcipánový, na další příčce se umístil dort čokoládový a k mému překvapení to prohrál dortík ovocný. Do roku dalšího vymýšlím anketu novou a možná se dostanu i ke grafické úpravě stránek. Pěkný rok všem!


Dne 17.12.2010 jsem ukončila pečící sezónu 2010, dortíkem na pracovní večírek - Pat a Mat na horách - s brzdovými destičkami na botách. Byl to poslední, a dle mého vydařený kousek v tomto roce. Když shrnu pečení a zdobení za celý rok, asi už i já vidím určité zlepšení, o to těžší pro mě je, nyní dortíky odmítat. V roce příštím již tolik péci nebudu, potřebuji si postavit domeček a vysněnou kuchyňku :-)
V r. 2010 jsem napekla 49 dortů na přání, ani jeden se neopakoval, z toho ovšem byly čtyři celé svatební kolekce, o více dortech. Shruba jsem tedy napekla jen o něco méně dobrot než v loňském roce...


Dne 29.12.2009 byly stránky graficky upraveny a celkově aktualizovány.
Po sečtení doposud upečených dortíků mi vychází, že za rok 2008 jsem vytvořila 19 dortů na přání a za rok 2009 již dortů 76!, a k tomu nějaké ty dobrůtky jen tak na zub :-)